چه کسی می تواند اظهارنامه ی عدم مالکیت تلویزیون را پر کند؟

اظهارنامه ی عدم مالکیت تلویزیون در خانه، تنها باید توسط مالیات دهندگانی (contribuenti) که اشتراک برق به نام ایشان است پر شود. به عبارت دیگر، این امر شامل کسانی که رسما مشغول به کار نیستند، و یا اشتراک برق نام ایشان نیست، نمی شود.
رجوع شود به (ISTRUZIONI
):

Il modello deve essere utilizzato esclusivamente da parte dei contribuenti titolari di utenza di fornituradi energia elettrica per uso domestico residenziale.

چه کسی باید آبونمان تلویزیون را پرداخت کند (مستاجر یا صاحبخانه)؟

متاسفانه قانون نامبرده دارای ابهامات بسیاری است که منجر به گمانه زنی در رسانه های ایتالیایی شده است. از جلمه ی این ابهام ها، عدم شفافیت قانون در مورد دانشجویانی است که رسما شاغل نیستند و همچنین مستاجرینی که اشتراک برق به نام صاحبخانه ی ایشان است.

از این رو از تمامی دوستان دعوت می شود تا در صورتی که اطلاعات موثقی در این رابطه به دست آوردند، آن را با ما و دیگر هموطنان ساکن ایتالیا به اشتراک بگذارند.

در رابطه با بحث ها و گمانه زنی های رسانه ها و سایت های ایتالیایی می توانید به لینک های زیر مراجعه کنید:

http://www.investireoggi.it/fisco/canone-rai-2016-gli-studenti-fuori-sede-pagano/?refresh_ce

http://www.huffingtonpost.it/2016/01/14/canone-rai-bolletta-chi-paga_n_8977488.html

http://linkcoordinamentouniversitario.it/link-governo-chiarisca-sul-canone-rai-per-gli-studenti-in-affitto-chi-paga-quando-e-quanto-ecco-una-guida-per-fuorisede

http://risposte.immobiliare.it/Affitto_chi_paga_il_canone_rai-10330.html?gclid=CODJq6yTscwCFZAW0wodYLIBkQ

 

اگر در خانه دارای تلویزیون باشیم چگونه درستی اظهارنامه ی ثبت شده را بررسی می کنند؟ 

این مورد نیز از دیگر ابهامات قانون پیش رو است. پیش از این رایج بوده است که مامورین Rai برای بررسی درستی اظهارنامه، به خانه ی شخص مراجعه می کرده اند. از طرف دیگر، از نظر حقوقی مامورین Rai اجازه ورود به خانه را ندارند و صاحب خانه می تواند اجازه ی ورود به ایشان ندهد یا حتی ممکن است در زمانه مراجعه ی ایشان، اصلا در خانه نباشد. البته در قانون جدید، این وظیفه بر عهده ی سازمان درآمدها گذاشته شده است و اطلاعات دقیقی از چگونگی اجرای آن در دست نیست. با این حال در مراجع مختلف، مجازاتی را از 8 ماه تا 4 سال زندان برای کسانی که با اظهارنامه ی نادرست، از پرداخت هزینه ی خدمات عمومی طفره می روند، عنوان کرده اند.
رجوع شود به لینک های زیر:

http://www.laleggepertutti.it/107859_canone-rai-le-conseguenze-per-chi-non-paga

http://www.ilfattoquotidiano.it/2016/03/25/canone-rai-come-ottenere-lesenzione-quando-non-si-ha-la-tv-il-modulo-da-compilare/2581405

در این بین البته انتقاداتی نیز وجود دارد که تلویزیون Rai را جزیی از خدمات عمومی نمی داند و آن را به عنوان بخش خصوصی می شناسد.

http://www.ilgiornale.it/news/politica/canone-rai-6-anni-galera-false-dichiarazioni-1241594.html

 

 برای دریافت PIN و پر کردن فرم آنلاین به کجا مراجعه کنیم؟

ابتدا باید پروسه دریافت PIN را جهت باز کردن حساب کاربری در سایت سازمان درآمدها آغاز کنید:

https://telematici.agenziaentrate.gov.it/Abilitazione/Fisconline.jsp


سپس لازم است که برای دریافت بخش دوم این کد، به صورت حضوری به یکی از شعبه های سازمان نامبرده مراجعه کنید. در لینک زیر می توانید شعب این سازمان را پیدا کنید:

http://www1.agenziaentrate.gov.it/strumenti/mappe/mappeg.php

خاطرنشان می سازد که اگرچه دریافت PIN در یک روز و حتی ظرف چند دقیقه انجام می شود، اما توصیه می شود که به هیچ وجه این امر را به روزهای آخر موکول نکنید.

 

پیرو: راهنمای جلوگیری از پرداخت آبونمان تلویزیون در قبض برق