فراخوان همکاری در برگزاری جشن نوروز 95

 

نوروز، جشن آغاز سال نوی خورشیدی، یادگاری است کهن از ایرانیان باستان برای ساکنین کره ی خاکی. هزاران سال است که ایرانیان و بسیاری از دیگر مردمان آسیای میانه، فرا رسیدن بهار را در قالب این سنت دیرین جشن می گیرند و به استقبال سال نوی خورشیدی می روند. ایشان همراه با پدیده ی مهاجرت، نوروز باستانی را به وسعت کره زمین گسترانده اند و از این جمله اند ایرانیان ساکن شهر تورینو.

 

برای سال های متوالی، ایرانیانی که در شهر تورینوی ایتالیا سکنا گزیده اند، چون دیگر هم میهنانشان در سراسر دنیا، این جشن دیرین را برپا داشته اند و هر ساله بر شکوه و زیبایی آن افزوده اند. انجمن ایرانیان تورینو نیز همواره سعی بر آن داشته تا با ایجاد تعامل فرهنگی با جامعه ای که در آن به سر می برد، به معرفی سنت ها و آداب و رسوم ایرانی بپردازد و جامعه ی جهانی را با فرهنگ غنی ایرانی آشنا سازد.

 

نوروز 1392 شاید نخستین جشن باستانی بود که این انجمن به مرکز شهر آورد، همراه با سفره ی هفت سین و حاجی فیروز در میدان کستللو. سال ها پیش و پس از آن نیز همواره دیگر انجمن های فرهنگی و دانشجویی این شهر، سعی در بزرگ داشت این رویداد فرخنده داشتنه اند و سالن های کوچک و بزرگ، محل برگزاری برنامه های متنوع ایشان بوده اند. سال گذشته نیز به همت ایشان، جشن نوروز 1394 باشکوه و گسترده تر از همیشه، در میدان سولفرینوی تورینو برگزار شد.

 

امسال، انجمن ایرانیان تورینو بار دیگر تلاش دارد، تا به یاری شما هم میهنان گرامی و با تاکید بیشتر بر جنبه های فرهنگی این رویداد کهن، نوروز 1395 را هر چه باشکوه تر و پرباتر جشن گرفته و به مردمان شهر تقدیم کند. از این روی دست یاری همه ی افراد، انجمن ها و موسسات علاقه مند به همکاری در برگزاری این جشن باستانی را به گرمی می فشاریم و از ایده ها، نظرات و مشارکت شما عزیزان استقبال می کنیم.

خاطر نشان می سازد که در حال حاضر، درخواست رزرو میدان سولفرینو برای شهرداری ارسال شده و اطلاعات پیرو در ادامه ی راه خدمت شما همراهان گرانقدر، ارایه می گردد.

 

از اکنون، 70 روز برای برنامه ریزی و اجرای ایده ها و پیشنهادات شما، وقت باقی است.

 

با ما تماس بگیرید!
سپاس از حسن نظر و توجهتان!
روابط عمومی انجمن ایرانیان تورینو

ایمیل روابط عمومی: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

وبسایت انجمن: www.adiranto.org

صفحه فیسبوک انجمن: www.facebook.com/Association.Of.Torino.Iranians